Pokud každé jaro řešíte, jak zajistit svým rostlinám na zahradě dostatek vody během parného léta, zkuste to jako pan L. na své zahrádce. Tento zahrádkář používá vodu na zalévání zahrady a další použití u sebe v domácnosti i přes zimní období. Vak o objemu 20 m³ umístíte kamkoliv.

Voda je pro rostliny, keře a stromy nepostradatelná. Aby svými kořeny načerpaly a do listů poslaly dostatek vody, musí být zajištěn její pravidelný přísun. To je v posledních horkých letech značný problém, protože se markantním způsobem snižuje množství srážek. Voda rozpouští a ředí živiny, které dopravuje do rostlin. Aby rostlina mohla dopravovat do listů stále potřebné množství vody, jsou její listy vybaveny důmyslným systémem pro rychlé odvádění vody. Jak ale zajistit dostatek vody? V zimě je málo sněhu, na jaře už jsou letní teploty a velký nedostatek vytrvalého deště.

Voda je krví země

Voda napájí a sytí žíznivé a hladové rostliny, kterým dopravuje živiny a odnáší škodliviny. Voda je na zahrádkách a zahradách velmi potřebná. Řada vesnic a zahrádkářských kolonií je u nás kvůli dlouhotrvajícímu suchu často bez vody. Dešťovka jim mnohdy nestačí ani na zalití pěstované zeleniny, natož na zalití větší plochy trávníků. Při odebírání vody z řádu si pak lidé sáhnou hluboko do kapsy. Dešťovou vodu je nutné hospodárně zadržovat. Zahrada bez vody totiž nemá žádný smysl. To si uvědomují zejména zahrádkáři, zemědělci a chovatelé. Tento problém řeší zásobníky na vodu od společnosti FT vaky.

 

Flexibilní nádrže společnosti FT vaky

Každá drobná přeháňka může zahrádkářům i zemědělcům přinést značné úspory. Flexibilní nádrže CITERNEO jsou efektivní způsob pro zadržování dešťové a užitkové vody pro další využití. Jedná se o ekonomickou formu šetření vodních zdrojů. Vaky a zásobníky na vodu se snadno instalují a jsou k dostání ve více velikostech. Malý vak o objemu 20 m³ umístíte kamkoliv. Na jeho umístění nepotřebujete ani stavební povolení a zahrnuje i instalační příslušenství.

Sběr dešťové vody do flexibilních vaků

Vaky se dají připojit hned k několika svodovým a okapovým systémům. Ocení je majitelé domů a zahrad, vlastníci zahrádek a rekreačních objektů, jak soukromých, tak i komerčních. Sebranou vodu lze využít ke splachování, praní, běžnému mytí, ale i právě k zavlažování. Zkuste to jako pan L. Vaky dosahují maximální výšky 1,6 m a lze je umístit do vnitřních i venkovních prostor. Snadno je skryje okolní rostlinstvo a nenarušují své okolní prostředí. Na zimu je hravě smotáte a uskladníte.