Zámek Jezeří patří k nejzajímavějším památkám v České republice. Zahrnuje v sobě téměř vše, s čím se můžete setkat i na všech na ostatních zámcích, ale současně se od nich, díky svém pohnutému osudu zcela odlišuje. I na zámku si pořídili vaky na pitnou a užitkovou vodu od společnosti FT vaky.

Zámek Jezeří má za sebou velkolepou slavnou minulost s přepychem a krásou hodnou knížecího sídla, ale i smutná období zmaru a zapomnění. V roce 1996 se stal průkopníkem neobvyklé prezentace v podobě neopravené památky a návštěvníci zde mohli být svědky jeho postupné proměny. Hrad z jezera neboli de Lacu, jinak také Eisenberg majestátně shlížel ze svahu Krušných hor již od 14. století. Postupně byl přestavěn na renesanční a pak i barokní zámek dnešní podoby. Barokní podobu mu vtiskli Lobkowiczové, pro které bylo zdejší Jezeří jedním z nejvýznamnějších reprezentativních sídel.

Zámek Jezeří

Pro zámek si jeho stavitelé nemohli zvolit příhodnější místo. Jde o prvotřídní architektonickou dominantu. Dnešní barokní podoba překrývá renesanční zámek a ten zase předešlý gotický hrad. V historii lze sledovat i původní slovanské osídlení oblasti, nebo sídla Keltů, kteří zde měli své oppidum i svatyně. Dnes je zámek Jezeří památkou první kategorie pro svoji uměleckou a architektonickou hodnotu, pohnutý osud, neobyčejnou polohu i význam pro formování života v kraji. Zpřístupněna je severní část i s věží navazující na zámeckou zahradu, malý salon a ložnice, zámecká stříbrnice a ve sklepeních jsou instalována strašidla a pohádkové bytosti. Nedaleko zámku je zřícenina nedostavěné hraběcí kaple, známá jako Čertova kaple, opředená tajemstvím se zvláštní atmosférou.

Zámek Jezeří v Horním Jiřetíně a vaky na vodu

I na zámku Jezeří si v Horním Jiřetíně pořídili vak na pitnou vodu a vak na užitkovou vodu. Vak na pitnou vodu je určený pro turisty, kteří si právě díky vaku s pitnou vodou mohou naplnit své lahve pitnou vodou, nebo si umýt ruce a vyrazit na další výlet do okolí. Vak na dešťovou vodu pomáhá se sběrem vody ze střechy a voda se používají na zalévání trávníku a rostlin v přilehlém zámeckém parku. Navíc vaky na vodu pomáhají se zásobami vody při stále probíhající rekonstrukci.