Pokud si zrovna stavíte dům a odpadní jímka do země je pro vás drahá, můžete využít třeba místo pod terasou, kam umístíte vaky na odpadní vodu. Tak to udělal i jeden z našich klientů, který si dům na Královéhradecku stavěl svépomocí. Pod svou terasu umístil 2 vaky na užitkovou vodu o objemu 3m³.

Společnost FT vaky, s.r.o. je výhradním dovozcem produktů CITERNEO do České republiky a na Slovensko. Její nabídka zahrnuje široký sortiment flexibilních nádrží, zásobníků a vaků na řadu různých druhů kapalin. Lze tak bojovat se suchem a zadržovat dešťovou vodu, vytvářet zásoby pitné vody a uskladnit i odpadní vodu. Vaky umí vyřešit tvorbu zásob protipožární vody s hydrantovými spojkami, uskladnit tekutá hnojiva nebo pohonné hmoty.

Flexibilní nádrže značky CITERNEO

Flexibilní nádrže značky CITERNEO jsou osvědčeným a kvalitním řešením. Základ vaků je vytvořen ze speciální textilie, která je povrchově ošetřena vrstvou pryže. Produkt je vysoce odolný proti působení různých druhů kapalin, mechanickému poškození a vnějším vlivům, jako je UV záření, namrzání či zvěř. Odpadní vody, kal a jiné nečistoty uzavřené ve speciálních nádržích jsou levnějším řešením, než budování jímky. Speciální WR technická tkanina umožňuje bezproblémové ukládání i agresivních odpadních vod. Omezuje pachy z ukládaného odpadu a uvnitř nádrže se netvoří plísně ani houby. Odpady jsou chráněny před deštěm a ostatními srážkami čímž zabraňují případnému odtoku odpadních vod pod vlivem srážek. To vám přinese další úspory a ušetří starosti.

Uskladnění vaku pod terasou

Tento ekologický, ekonomický a bezzápachový provoz se líbil i našemu klientovi. Proto si zakoupil 2 vaky na užitkovou vodu o objemu 3m³, které umístil pod terasu svého domu na Královéhradecku. Vyhnul se tak zdlouhavému a drahému budování odpadní jímky, na kterou by musel vyřizovat stavební povolení. Díky vakům bude mít dostatek vody ze střech na zalévání zahrady a další použití. V dešťové vodě lze prát prádlo nebo ji použít na splachování toalety. Vaky jdou napojit i na vodovodní řád. Tyto flexibilní zásobníky mají vysokou odolnost a díky svým rozměrům splývají s okolím. Dosahují maximální výšky 1,6 m. Rychle se instalují, snadno sklidí a uskladníte je s malými nároky na prostor.