„Dobrý den, mohu u Vás poptat hasičský vak? Hasiči vyžadují větší nádrž a rozumějte…ty podzemní nádrže jsou na dlouho, stojí to spoustu peněz a hasiči a úřady na nás tlačí…“

Tento a mnoho dalších obdobných příběhů jsme za ty roky co jsme na trhu, vyslechli už nespočet. Pokaždé je to stejné. Zákazník potřebuje nádrž rychle, levně a ideálně bez kopání. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě.

Průmyslový objekt kovovýroby poptával hasičskou nádrž o velikosti 50 m3. Dosavadní nádrž neměla dostatečnou kapacitu pro případ požáru. Zákazník si zvolil nejrychlejší a nejlevnější variantu – flexibilní vak s bočním plněním. Rozměr a počet ventilů vybral zákazník ve shodě s požadavky místních hasičů, aby případný zásah probíhal co nejrychleji a nejefektivněji.

Stejně probíhal i výběr místa, který je u hasičského vaku snad ještě důležitější než počet a velikost ventilů. Bylo zvoleno místo v dostatečné a bezpečné vzdálenosti od objektu, aby mohli hasiči jak čerpat z vaku a rovnou hasit, tak současně i případně doplňovat vodu do vaku. Hezkým bonusem tohoto konkrétního místa je vzdálenost vaku od silnice. Pár metrů trávy a plot. V případě potřeby, tak mohou hasiči využít i přístup z veřejné komunikace, pokud by to situace vyžadovala.

Pro instalaci vaku stačilo pouze vyklestit určené místo a připravit podloží pro vak. Zákazník postupoval dle našich instalačních pokynů a doporučení. Připravil podloží a pískové lože, do kterého se vak usadil, roztáhl a po instalaci příslušenství napustil. Klient na zimu ochránil ventily za použití topného kabelu v kombinaci s běžně dostupnými termoizolačními materiály. Hasiči si přijeli již instalovaný vak zkontrolovat a vyzkoušet. Vše proběhlo v pořádku a ve shodě s veškerými předpisy.

Tento i jiné příběhy lze najít i na našem FB https://www.facebook.com/FTvaky