Flexibilní nádrže CITERNEO jsou expertem na vytvoření zásoby vody a dalších tekutin od velikosti 1 m³ až 2 000 m³. Více než 10 let zkušenosti v oblasti výroby vaků a nádrží dává možnost společnosti FT vaky nabízet bezkonkurenční řadu flexibilních nádrží, hydrantových nádrží a samonosných cisteren. Mohou mít velikost malého polštáře, až po vaky cisternových objemů. Nabídka firmy FT vaky zahrnuje dodávku, instalaci, revize a poradenský servis na celý sortiment. 

Typy vaků 

CITERNEO poskytuje mnoho typů zařízení speciálně přizpůsobených nejpokročilejším potřebám skladování tekutin, jako je pitná a dešťová voda, odpadní voda, požární voda, kapalná hnojiva i pohonné hmoty. Nádoby jsou chráněny proti přetečení a skladováním kapaliny neztrácí svou kvalitu. Nádrže jsou vyrobené v továrnách Amboise (Indre-et-Loire) ve Francii a dostupné po celém světě. Využívají je soukromníci, obce, města, zájmové a neziskové organizace i podnikatelé. Nádrže jsou opatřeny otvory na zakázku a doplněny širokým výběrem ventilů, včetně hydrantových spojek využívaných hasičskými sbory.

Jedinečná technologie

Jde o jedinečnou technologii budoucnosti v mnoha směrech. Vaky se skládají z tkané struktury z vysoce přesných PES – polyesterových, kompozitních textilních membrán, používaných v technologiích EXOM. Mají pozoruhodnou rozměrovou stabilitu, speciálně přizpůsobenou pro samonosné flexibilní nádrže. Textilie je pokryta důmyslným povlakem několika vysoce výkonných polymerních vrstev z polyvinylchloridu. Výraz EXOM označuje vysoce přesnou technologii, která řídí návrh, složení a výrobu technických tkanin, jenž tvoří membrány vaků CITERNEO. 

Od února 2015 používá skupina CITERNEO také nejnovější technologii EXOM + vyvinutou speciálně pro konkrétní omezení nádrží od 1 000 do 1 700 m³. Společnost  CITERNEO je jediným výrobcem na světě, který nabízí samonosné flexibilní nádrže větší než 1000 m³. 

Nádrže CITERNEO

Nádrže CITERNEO odolávají teplotám od – 30 až do + 70 °C. Jejich přeprava a instalace je velmi rychlá a pohodlná. Dají se také dobře složit a uskladnit. Mají nízké nároky na údržbu, jejich použití je bezpečné a spolehlivé, určené na trvalé skladování kapalin. Známkou mimořádného řízení kvality je fakt, že je skupina CITERNEO certifikována podle ISO 9001 pro konstrukci a výrobu flexibilních nádrží. Vysoce výkonné technické tkaniny mají vysokou odolnost i vůči vnějším vlivům, například proti propíchnutí. Kapaliny jsou uchovány za nepřítomnosti vzduchu. Vysoce výkonné textilie jsou ošetřeny i proti UV záření, což zabraňuje růstu řas nebo bakterií a umožňuje šetrné skladování kapalin. Uzavřená struktura nádrže zabraňuje odpařování tekutin, vnějšímu znečištění, omezuje zápach skladovaných kapalin a zaručuje jejich vysokou trvanlivost. 

Příslušenství k nádržím 

Tepelná ochrana ventilů S + je speciálně navržena pro ochranu nadzemních ventilů. Rohové desky 4-Pad a 2-Pad z tvrzeného polypropylenu se používají v závislosti na objemu vaku a zaručují optimální vyztužení rohů vaku. Nový přepadový Securflow 80 má 4 speciálně orientované otvory pro optimální odtok vody, pro zajištění bezpečnosti při plnění vaku. Jeho instalace je velmi snadná. Je vyroben ze speciálního polypropylenu se skleněnými vlákny, což mu dává mimořádně odolné, mechanické vlastnosti. Ovládání úrovně je možné hladinovým spínačem. Přesný přístroj umožňuje instalaci automatizovaného systému pro plnění a vypouštění vaku. Nový protivírový Securtex 3 z polypropylenu vyztuženého skleněnými vlákny odolává nežádoucím deformacím vaku, zabraňuje ucpávání a poškození vaku při jeho plnění a vypouštění. Dvojitý směšovací systém tvoří mosazné šoupátko a koleno, které jsou přizpůsobitelné různým poloměrům a umožňují efektivní míchání odpadních kapalin obsažených ve vaku.