V mnoha národních parcích jsou možnosti jakýchkoliv staveb velmi omezené. Tak je tomu i v případě nutnosti vybudování nádrží na vodu, které jsou nutné třeba na zasněžování sjezdovek. KRNAP není výjimkou a nedovoluje stavět klasické velké jímky zapuštěné do země. I v tomto případě byly snadným řešením vaky na vodu od společnosti FT vaky.

 

SKI areál Benecko

Lyžařské středisko Benecko v Krkonoších se nachází v nadmořské výšce 610 až 970 m n. m. Díky své unikátní poloze je většinu roku nad úrovní smogového mraku a zaručuje tak čistý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Prosluněné svahy vhodné pro začátečníky i pokročilé, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, snowparky pro freestylisty i dětský skipark, jsou hojně navštěvované. Nechybí ani sedačková lanovka, vleky i dětský provazový vlek, snowtubingové dráhy a běžkařské tratě. Někdy je nutné tyto svahy uměle zasněžovat a k tomu je zapotřebí dostatečné množství vody.

Vaky na vodu vyřeší i zasněžování sjezdovek

V mnoha národních parcích jsou možnosti jakýchkoliv staveb velmi omezené a týká se to i případů nutného vybudování nádrží na vodu. KRNAP, kam SKI areál Benecko spadá, není výjimkou. Ani zde není dovoleno stavět klasické velké jímky zapuštěné do země. Právě v tomto případě byly snadným řešením vaky na vodu od společnosti FT vaky. Vak na užitkovou vodu o objemu 250 m³byl efektivním a rychlým řešením tohoto problému. Díky němu lze nabídnout zdejším klientům prvotřídní kvalitu sjezdovek v tomto unikátním prostředí plném malebné přírody po celou sezónu.