Zařízení pro seniory využívá stále více starších lidí. Mít kolem sebe spřízněné duše s podobným stylem života je pro lidi v důchodovém věku velmi přínosné. V mnoha případech zde mohou mít domácí mazlíčky nebo se starat o rostliny v zahradě. K těmto účelům byl v jednom z těchto zařízení v Brně pořízen i vak na sběr dešťové vody pro závlahu od společnosti FT vaky.  

V brněnském domově důchodců se rozhodli seniorům vyjít vstříc a pro zachování pěkných zelených ploch kolem zařízení pro seniory pořídili flexibilní vak na dešťovou vodu. I když je vak oproti standardním rozměrům malý a má jen 30 m³, dokáže dodat potřebnou závlahu rostlinám, keřům a stromům. Senioři jsou velmi spokojení, že jim v období extrémního sucha příroda nechřadne před očima. Od listopadu do března do vaku sbírají dešťovou vodu z hlavní budovy i ze všech přilehlých objektů a na jaře ji pak pomalu vyprazdňují na závlahu rostlin. 

Sběr dešťové vody na závlahu

I pořízení vaku na vodu vypovídá mnohé o tom, že se sociální služby za poslední léta velmi zlepšily. Celá řada zařízení pro seniory se transformovala z vícelůžkových pokojů na dvoulůžkové a jednolůžkové a využívá standardy kvality. Legislativní změny, mezinárodní projekty a aktivity Asociace poskytovatelů, jenž zavedla Značku kvality v sociálních službách, byly pro toto odvětví přínosem. Mnoho zařízení navíc nejprve nabízí možnost zapojení seniorů do provozovaných aktivit, vyzkoušet si život v novém prostředí a seznámit se s nabídkou služeb, zda vyhovuje jejich individuálním potřebám.

Chcete si pořídit flexibilní vak na vodu?  

Pokud uvažujete o vaku na vodu pro podobné zařízení pro seniory, kontaktujte společnost FT vaky. Kolem mnoha domovů jsou dnes vybudované smyslové terapeutické zahrady, ve kterých jsou vytvořeny nekonečné cesty ve tvaru osmičky, které vyžadují pravidelnou závlahu. Jde o velmi promyšlený krok, bezpečný pro seniory, kterým už tak dobře neslouží paměť. Pokud vyjdou z jednoho bodu, vždy se do něj zase vrátí. Od objednání vám budou nádrže dodány už za 3 týdny. Jejich uložení nevyžaduje velké zemní práce. Vaky mohou sloužit na dešťovou, pitnou, užitkovou i odpadní vodu.