Obecní úřad města Horní Jiřetín si zakoupil vak na pitnou vodu a vak na užitkovou vodu. Přináší tak inspiraci moderního přístupu pro ostatní obce a města.

Město Horní Jiřetín leží v severozápadních Čechách, kousek od Mostu, na úpatí Krušných hor. První písemná zmínka o tomto městě pochází z roku 1263. Jméno obce se v minulosti několikrát měnilo. Město neslo název Jorrenthal, Jurncetin, Jurntyn, Gyrzietin i Obergeorgenthal, hovorově v místním nářečí Jörten. V roce 1409 byl Jiřetín rozdělen na Horní a Dolní. V druhé polovině 17. století se o město dělily významné šlechtické rody Lobkoviců a Valdštejnů. Probíhá zde stále těžba hnědého uhlí, a to v lomu Bílina a lomu ČSA.

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří je architektonickou dominantou. Barokní podoba překryla renesanční zámek a ten zase gotický hrad. V historii lze vysledovat i původní slovanské osídlení oblasti i oppidum a svatyně Keltů. Zámek Jezeří má vysokou uměleckou a architektonickou hodnotu. Po rozsáhlých rekonstrukcích, které trvají i nyní, byla zpřístupněna severní část i s věží navazující na zámeckou zahradu, salon, ložnice a zámecká stříbrnice. Ve sklepeních byla nainstalována strašidla a pohádkové bytosti.

Čertova kaple

Po levé straně příjezdové komunikace směrem k zámku Jezeří stojí zřícenina nedostavěné hraběcí kaple, která je známá pod lidovým názvem Čertova kaple. Toto místo je opředeno tajemstvím a i v současné době zde pocítíte zvláštní atmosféru.

Horní Jiřetín a vaky na vodu pro obecní úřad

Obecní úřad města Horní Jiřetín si zakoupil od společnosti FT vaky zásobník na pitnou vodu a vak na užitkovou vodu. Přináší tak inspiraci moderního přístupu pro ostatní obce a města nejen v okolí. Díky vaku na dešťovou vodu lze lépe hospodařit a využít dešťovku na zalévání městské zeleně. Vak na pitnou vodu dokáže vytvořit zásoby pitné vody v období sucha, odstávek dodávky této vody z vodovodního řádu, nebo v době nedostatku vody. Město Horní Jiřetín zakoupilo celkem 5 vaků na vodu. Šlo o 4 menší vaky a jeden střední, ve velikosti 100 m³. Voda slouží na závlahu fotbalového hřiště, pro zdejší zámek, obecní úřad a faru.