Zdá se, že letošní rok byl ve srovnání s předchozími výjimečný, co se týká množství srážek. Na to ale nelze spoléhat každý rok. Období sucha a horka se u nás v posledních letech opakuje a přichází dříve a dříve, někdy už brzy po nástupu jara. Máme štěstí, že u nás počasí zatím nezpůsobuje požáry jako v Kalifornii, ale i tak jsou vydávána nařízení související se správou vodovodů a vodních zdrojů. Obecní nebo městská samospráva má pravomoc vydat zákaz zalévání vodou z vodovodu. Pro zemědělce to znamená nutnost omezení spotřeby vody právě v době, kdy jejich plodiny vodu nejvíc potřebují.

Nakloňte si koloběh vody v přírodě ve váš prospěch

Vyplatí se využít podzimního nákupu jednoho nebo více flexibilních vaků odpovídající velikosti a předejít nepříjemnostem, které bychom na jaře nebo v létě řešili uprostřed jiných starostí. V období sucha je obtížné zachytávat a uskladňovat dostatečné množství srážkové vody, když je srážek málo nebo téměř žádné.

Připravte se včas na sucho

Dodací lhůta vaků je tři týdny, což znamená, že můžeme začít se zachytáváním srážek na příští rok ještě letos na podzim. Tím si zajistíme zásoby vody na období sucha, které opět může přijít příští rok. Na podzim a v zimě 2020 budeme ukládat dešťovou vodu, aby ji bylo možné využívat v exponovanějších obdobích roku 2021. Voda se z vaku díky uzavřenému systému neodpařuje a nekazí se.

Zvládněte sucho levou zadní

Flexibilní nádrže jsou ekonomické, praktické a snadné řešení. Díky rozmanitosti jejich velikostí jsou použitelné opravdu pro každého – pro zahrádkáře, pro zemědělce, pro městské i obecní komunity (např. na závlahu veřejné zeleně), i pro firmy, které mají rozsáhlé budovy, z nichž vodu ze srážek odvádějí do kanalizace, a ještě za to platí. Přitom je jednoduchým řešením vodu uskladnit a buď spotřebovat později, nebo prodat zájemcům z okolí třeba právě na závlahu. Nebudete platit stočné, ale naopak dostanete zaplaceno!

Řešení na české sucho? Francouzská kvalita!

Není třeba se znepokojovat myšlenkou na to, zda příští rok naše plodiny zvládnou rozmary počasí a jakou budeme mít úrodu. Flexibilní vaky značky CITERNEO jsou ideálním řešením. A my jsme tu, abychom vám pomohli zařídit vše potřebné. Ozvěte se nám!

 

www.ftvaky.cz/objevte-specialni-vlastnosti-nasich-vaku/

https://www.ftvaky.cz/blog/