Agrodružstvo Morkovice obhospodařuje 5 255,68 ha zemědělské půdy. Pro svou živočišnou a rostlinnou výrobu si pro zajištění dostatku vody pořídila od společnosti FT vaky předloni dva vaky na dešťovou vodu. A v loňském roce k nim přidala ještě další. Protože je vody stále méně a extrémní teploty i sucho se objevuje stále více, druhá realizace pravděpodobně nebude poslední. 

Agrodružstvo Morkovice v okrese Kroměříž patří k velkým zemědělským družstvům a neustále rozvíjí svůj výrobní i ekonomický potenciál. Za své vynikající výrobní a ekonomické výsledky získalo mimořádné uznání od Zemědělského svazu ČR. Pro lepší fungování si nejprve pořídilo od společnosti FT vaky dvě nádrže na vodu, a protože se vaky osvědčily, pro zajištění dostatečného množství dešťové vody v obdobích extrémního sucha si družstvo pořídilo další vak s objemem 250m³, který slouží ke sběru vody v období od listopadu do března. Přes zimu se do něj sbírá dešťová voda na závlahu.  

Sběr dešťové vody na závlahu

V rostlinné výrobě pěstuje Agrodružstvo Morkovice hlavně obiloviny, řepku, cukrovku, hrách, mák, len a krmné plodiny pro živočišnou výrobu. Chov 840 ks krav s produkcí kvalitního mléka probíhá na farmách v Počenicích a Nítkovicích. Produkce kvalitního mléka vyžaduje dostatečné množství vody stejně jako rostlinná výroba. Ke dvěma předchozím vakům na dešťovou vodu o objemu 250 m³ tak přibyl i třetí. Pokud také uvažujete o pořízení vaku, můžete družstvo Morkovice následovat.  Ať už si pořídíte standardní nebo atypický rozměr vaku, zajistíte  tak dostatek vody pro svou výrobu.

Proč si pořídit flexibilní vaky nejen na dešťovou vodu

Protože jsou léta čím dál více extrémně suchá a stále ubývá podzemních zásob vody, flexibilní vaky na vodu jsou výborným řešením. Kritickému nedostatku vody se dá čelit zachytáváním dešťové vody ze střech administrativních i hospodářských budov, jako jsou kravíny a úložiště krmení. Díky flexibilním vakům se vyhnete náročnému budování jímky do země s nutností stavebního povolení. Podzemní jímky jsou finančně nákladné, jejich budování zdlouhavé a nedají se přesunout. Flexibilní nádrže CITERNEO uvítají zemědělci podnikající v malém, soukromém, ale i velkém rozsahu.

Co obnáší pořízení flexibilních vaků

Od objednání budete mít od firmy FT vaky nádrže za 3 týdny, což je dostatečně rychlé řešení. Nemusíte provádět velké zemní práce a úpravy okolí. Za 3 týdny stihnete v případě potřeby plochu upravit. Během zimy pak můžete chytat vodu ze srážek na nadcházející sezónu. Vaky mohou sloužit na dešťovou, pitnou, užitkovou i odpadní vodu, na uložení tekutých hnojiv i pohonných hmot.