Vaky na vodu pro zasněžování pro SKI Bzenecko

V mnoha národních parcích jsou možnosti jakýchkoliv staveb velmi omezené. Tak je tomu i v případě nutnosti vybudování nádrží na vodu, které jsou nutné třeba na zasněžování sjezdovek. KRNAP není výjimkou a nedovoluje stavět klasické velké jímky zapuštěné do země. I v tomto případě byly snadným řešením vaky na vodu od společnosti FTvaky.

 

SKI areál Bzenecko

Lyžařské středisko Bzenecko v Krkonoších se nachází v nadmořské výšce 610 až 970 m n. m. Díky své unikátní poloze je většinu roku nad úrovní smogového mraku a zaručuje tak čistý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Prosluněné svahy vhodné pro začátečníky i pokročilé, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, snowparky pro freestylisty i dětský skipark, jsou hojně navštěvované. Nechybí ani sedačková lanovka, vleky i dětský provazový vlek, snowtubingové dráhy a běžkařské tratě. Někdy je nutné tyto svahy uměle zasněžovat a k tomu je zapotřebí dostatečné množství vody.

 

Vaky na vodu vyřeší i zasněžování sjezdovek

V mnoha národních parcích jsou možnosti jakýchkoliv staveb velmi omezené a týká se to i případů nutného vybudování nádrží na vodu. KRNAP, kam SKI areál Bzenecko spadá, není výjimkou. Ani zde není dovoleno stavět klasické velké jímky zapuštěné do země. Právě v tomto případě byly snadným řešením vaky na vodu od společnosti FTvaky. Vak na užitkovou vodu o objemu 250 m³byl efektivním a rychlým řešením tohoto problému. Díky němu lze nabídnout zdejším klientům prvotřídní kvalitu sjezdovek v tomto unikátním prostředí plném malebné přírody po celou sezónu.

Zásadní pomoc při řešení nedostatku vody

Zásadní pomoc při řešení nedostatku vody potřebného pro umělé zasněžování pro SKI areály nabízí společnost FTvaky, která má s instalací těchto spolehlivých nádrží na vodu velké zkušenosti. K uložení vaku není třeba Stavební povolení. Nejsou zpravidla nutné ani žádné podstatné zemní práce a zásahy do okolí, což je zejména pro národní parky klíčové. Základem pro zasněžování je podkladová vrstva sněhu a poté je již možné zaručit co nejdelší lyžování i v období předjaří.

 

Flexibilní vaky na vodu

FTvaky jsou snadným řešením. Objemy vaků jsou dostatečně velké a lze je pořídit až ve velikosti 2 000 m³. Zároveň jsou vaky dostatečně flexibilní. Po lyžařské sezóně je lze zabalit a uschovat. Termín doručení vaku od objednání činí 3 týdny. Za tu dobu si zájemce stihne terén případně upravit. Řešení je snadné, efektivní a rychlé. Tyto vaky vyřeší i zásobování pitné, užitkové a uložení odpadní vody.